Про КАТФК

 

Повна назва закладу

   Куп'янський автотранспортний фаїховий коледж

Логотип

Рівень акредитації

   І рівень

Орган управління

  Міністерство освіти і науки України

Адреса закладу

  вул. Студентська, 34

Поштовий індекс

  63701

Область

 Харківська

Місто

 Куп’янськ

Web-сайт

http://autocollege.com.ua

Адреса електронної пошти (e-mail)

kupyanskatfk@ukr.net

Історія

 Куп'янський автотранспортний фаховий коледж - один з найстаріших навчальних закладів України.

Його   історія   бере   початок   у   1885   році       з   Куп'янського Олександрівського ремісничого училища.

У   1919  році  на базі  училища відкривається Куп'янська проф­техшкола, де навчались майбутні спеціалісти з ремонту сільгоспмашин.

У 1926 році на базі профтехшколи відкрито зерновий технікум, який проіснував до 1934 року і був реорганізований  спочатку в агроіндустріальний, а потім в сільськогосподарський технікум зі спеціальностями агроном-рільник, технік-механік, зоотехнік, бухгалтер.

Під час Великої Вітчизняної війни технікум перебував в евакуації в Узбекистані (м. Коканд), а після повернення у 1943 році відновив роботу. Перший випуск техніків-механіків автотранспорту відбувся 8 березня 1950 року.

У 1963 році навчальний заклад переходить у підпорядкування  Міністерства автомобільного транспорту УРСР, отримує назву Куп'янський автотранспортний технікум, а в 1966 році  переданий до  Міністерства автомобільного транспорту та шосейних шляхів СРСР і перейменований на  автошляховий технікум. З 1969 року він називається Куп'янським автотранспортним технікумом, з 2007 року - це Державний вищий навчальний заклад  «Куп'янський автотранспортний коледж», а з 2018 року - Куп'янський автотранспортний коледж, заклад вищої освіти

За   роки  існування  тут підготовлено більше 25000 спеціалістів високого рівня.

Сьогодні Куп'янський автотранспортний коледж - це сучасний вищий навчальний заклад, який здійснює підготовку фахівців за освітніми програмами:  

      274 "Автомобільний транспорт"- освітньо-професійна програма: «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів»;

    - 275 "Транспортні технології (на автомобільному транспорті)" - освітньо-професійна програми «Організація перевезень і управління на автотранспорті»; «Організація та регулювання дорожнього руху»,

 

Навчально-виховний процес  здійснюють 42  висококваліфікованих викладачі, серед них 60% мають вищу категорію.       

Коледж входить до складу навчально-науково-виробничого комплексу з Харківським Національним автомобільно-дорожнім університетом, має тісні шефські відносини з підприємствами автомобільного транспорту різних форм власності східного регіону -  авторемзаводами, автовокзалами, автопарками акціонерних товариств Харківської, Луганської і Донецької областей, де в подальшому влаштовуються на роботу випускники.

Сьогодні на всіх виробничих ділянках, в усіх сферах автомобільної галузі, в тому числі і на керівних посадах, плідно працюють випускники автотранспортного коледжу.

       

Умови вступу

На денному і заочному відділеннях коледжу здійснюється підготовка молодших спеціалістів для підприємств автомобільного транспорту, дорожнього комплексу, підприємств різних галузей і форм власності за спеціальностями :

    - 274 "Автомобільний транспорт"- освітньо-професійна програма: «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів»;

    - 275 "Транспортні технології (на автомобільному транспорті)" - освітньо-професійна програми «Організація перевезень і управління на автотранспорті»; «Організація та регулювання дорожнього руху»,

  на І курс – особи з базовою  загальною середньою освітою на конкурсній основі  за результатами вступних іспитів:

      а) з української мови (диктант);

      б) з математики (усно).

- на ІІ (ІІІ курс - заочна форма навчання) –  особи, що мають повну загальну  середню освіту, за конкурсом сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти:

    а) з української мови та літератури;

     б) з математики або фізики.

Умови навчання

На теперішній час Куп’янський автотранспортний коледж  - це сучасний навчальний заклад І-го рівня акредитації, який має відповідну навчально-технічну базу: навчальні майстерні, автомобільний гараж, студентський гуртожиток, спортивний зал, їдальню, бібліотечний фонд нараховує 53838 книг  з читальною залою на 100 місць.

Навчання студентів проводиться в 31 сучасно обладнаній аудиторії та 7 спеціалізованих лабораторіях. Значна увага приділяється у коледжі формуванню практичних навичок майбутніх фахівців.

Навчальні площі закладу становлять понад 1000 м2. Є власний автомобільний парк, автодром.

Студенти, прийняті до коледжу, забезпечуються державною стипендією на загальних умовах.

До послуг студентів – бібліотека, читальна зала, оздоровчий комплекс, дві спортивні зали, гуртожиток, їдальня.

Навчально-виховний      процес     здійснюють     висококваліфіковані викладачі, які постійно беруть участь в обласних конференціях, виставках, а їхні   науково-методичні   розробки   відзначені   дипломами   та грамотами різних ступенів.

Перші навички з робітничих професій студенти набувають у майстернях   та лабораторіях, обладнаних сучасним устаткуванням та макетами.    Практичні    заняття    проводять   висококваліфіковані    майстри виробничого навчання.

Студенти беруть активну участь в обстеженні пасажиропотоків та плануванні   маршрутів   і   розкладів   руху   пасажирського   автомобільного транспорту в місті Куп'янську і Куп'янському районі.

 Куп'янський автотранспортний коледж здійснює курсову підготовку з робітничої професії водія автотранспортних засобів категорії „В" і „С".

Після закінчення навчального закладу випускники отримують диплом Державного зразка.

Коледж входить до складу навчально-науково-виробничого комплексу Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (наказ МОН   України  №  681   від  28.12.2000р.),   що  дозволяє   вдосконалювати навчально-виховний процес, підвищувати кваліфікацію викладачів, співпрацювати   кафедрам   і   цикловим   комісіям,   продовжувати   навчання випускників коледжу за відповідними спеціальностями    III і IV рівнями акредитації.

Дозвілля

Велика увага приділяється дозвіллю студентів: проводяться заходи, присвячені пам'ятним датам і важливим подіям з історії нашої держави, зокрема Дню працівників освіти, Дню працівника автомобіліста і дорожника, Новому року, Дню Перемоги та ін., регулярно проводяться конкурси стіннівок, осіннього букета, виробів, присвячених святковим датам, виставки творчих робіт викладачів і студентів, спортивні заходи, екскурсії до музеїв та на виставки-ярмарки.

У коледжі  є спортивні і  актовий зали, бібліотека, читальний зал.  Працюють секції з футболу, волейболу, баскетболу і  настільного тенісу.

Студенти  беруть активну участь в суспільно-культурному житті навчального закладу , а також у багатьох міських та обласних заходах.

У коледжі працюють комп'ютерні класи, об'єднані в комп'ютерну мережу, де студенти мають можливість користуватися Інтернетом та електронною поштою.

Форма власності

Комунальна