Про сепаратизм

  Сепаратизм в Україні — діяльність, направлена на зміну статусу окремих територій відповідно до законів України та протизаконна діяльність, направлена на відділення від матірної України частини територій та їх мешканців. Через зовнішні впливи та етнокультурні особливості мешканців окремих регіонів нашої держави сепаратизм в Україні поширений, здебільшого, на сході України, який перебуває під потужним інформаційним впливом Російської Федерації.                                                                         

  Для збереження територіальної цілісності і недоторканості України та застереження проявів сепаратизму Верховною Радою України було внесено зміни до Кримінального кодексу України, прямо або непрямо визначало сепаратизм як кримінальний злочин проти держави. Так стаття 109 Кримінального кодексу України зазначає, що:                                                    

1. Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.                                     

2. Публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, - караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.                                                    

3. Дії, передбачені частиною другою цієї статті, вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, - караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.

У разі виявлення проявів сепаратизму необхідно повідомляти до Куп’янського МРВ Управління СБ України в Харківській області за телефоном 066-242-97-93.