Міжнародний конкурс знавців української мови

 Шановні студенти!

Стартує перший етап ХХІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Завдання до І етапу в цьому файлі.

 

Петро Яцик (1921 — 2001) – відомий канадський бізнесмен і меценат українського походження.

З кінця 50-х років П.Яцик почав направляти значні кошти на реалізацію різноманітних наукових та культурних проєктів української діаспори. Він став першим меценатом багатотомної «Енциклопедії українознавства», що видавалася у повоєнні роки.

Найбільш відомим проєктом, профінансованим Яциком, стало видання англійською мовою «Історії України-Русі» М. Грушевського.

Заснував Міжнародний благодійний фонд “Ліга українських меценатів”. П.Яцик — один з фундаторів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), засновник центру досліджень історії України ім. П.Яцика при Альбертському університеті (Канада), Освітньої фундації ім. Петра Яцика, Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційного центру в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті. Завдяки внесеним П.Яциком коштам відкрито спеціальний український відділ в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті. Коштом мецената видано чимало наукових монографій з історії України, економіки, політології, медицини, етнографії.

Як патріот він вперше виступив з пропозицією проведення в Україні мовного конкурсу серед молоді. Цю ідею підтримала Ліга українських меценатів, що об’єднує представників бізнесу з багатьох країн світу. Вони надали спонсорську підтримку у проведенні конкурсу та нагородженні його переможців. Вагомий внесок на фінансування конкурсу зробив П.Яцик.

Перший Міжнародний конкурс знавців української мови було проведено у 2000 році. За рішенням Ліги українських меценатів конкурсу було присвоєно ім’я Петра Яцика, а його дочка Надія стала почесним головою конкурсу.

Щорічній конкурс стартує з 9 листопада й проходить у декілька етапів, від районного до всеукраїнського.

         Учасники конкурсу повинні мати ґрунтовні знання з рідної мови, вміти грамотно й аргументовано висловлювати свою думку, мати багатий словниковий запас, дотримуватися всіх мовних норм.

         Ми також розпочинаємо конкурс і бажаємо всім учасникам успіхів, наснаги й перемоги! А також закликаємо завжди пам’ятати слова Олеся Гончара: «Мова - це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова - це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу»